Receta

 • Rate us:
  (0 votes)
 • Img3
  30 min
 • Img3
  4 porcione
 • Img3
  mesatare

Kremviçe e tymosur HAKO me pate ullinjsh

Diçka e mirë për shëndetin “shparguj” dhe diçka e shijshme si Rooster HAKO. Kjo mënyrë e thjeshtë për ti gatuar shpargujt në pak minuta duke i marinuar më parë ato lëshon të gjithë shijet për ti përfunduar në një kafshatë të shijshme të mbështjellë me Rooster HAKO. Mund të qëndrojnë më së miri dhe si pjatë shoqëruese nëse jeni duke oganizuar BBQ.


Perberesit

 • Shparguj

 • Pak vaj ulliri

 • Gjysëm lëng limoni

 • Rooster HAKO

Pergatitja

 1. Pastroni shpargujt 
 2. Në një pjatancë bashkoni vajin me limonin dhe i marinoni për pak minuta shpargujt duke i fërkuar me masën e lëngët
 3. E kaloni të gjithë masën në një tigan dhe në zjarr mesatar i kaurdisni shpargujt për 5-7 minuta 
 4. I hiqni nga zjarri duke i vendosur në një letër më parë që të thithin vajin e tepërt
 5. Mbështillini shpargujt me Rooster HAKO duke e prerë atë më parë në gjysmë  

Gjithë lezeti i kësaj recete është që është e shpejtë dhe e shëndetshme, dhe mund ta shijosh kafshatë pas kafshate duke ngjyer kremviçen e tymosur HAKO në një pate të shijshme ullinjsh. E gjithë kjo recetë shërbehet në tavolinë brenda 10 minutave. 

 

 
 

 
  • 04 410 4100
  • hako@hako.al
 • Tirane - Durres km 5,