Receta

 • Rate us:
  (1 Vote)
 • Img3
  3- Min
 • Img3
  3 Porcione
 • Img3
  Mesatare

Parisier HAKO i mbështjellë me salcë Ranch / Parisier bites

Nëse keni parizier HAKO, salcë kosi, majonezë… atëherë ju keni një festë. Sepse të gjitha këto së bashku bëjnë kafshata të parizierit mbushur me një salcë të shijshme Ranch. Dhe, kastravecat turshi dhe ullinjte janë një opsion i mirë shoqërues.


Perberesit

 • 250 gram salcë kosi 

 • 3 lugë gjelle majonezë 

 • Gjysëm lugë kafeje hudhër pluhur 

 • Gjysëm lugë kafeje qepë pluhur 

 • Erëza të freskëta : majdanoz dhe kopër (nga një tufë secila të grira imët) 

 • 1 lugë gjelle vaj ulliri 

 • Pak piper të kuq djegës (sipas dëshirës)

 • Parizier HAKO feta-feta

Pergatitja

 1. Kaloni të gjithë përbërësit përveç parizierit në një blender deri sa masa të jetë unifikuar 

 2. Me këtë salcë lyeni fletat e parizierit një e nga një dhe më pas mbështillini në role 

 3. Mund ti prisni në kafshata ose ti lini ashtu siç janë 

 4. Siç e thamë dhe më sipër shërbehen më së miri me ullinj dhe kastraveca turshi.


Nëse keni parizier HAKO, salcë kosi, majonezë… atëherë ju keni një festë. Sepse të gjitha këto së bashku bëjnë kafshata të parizierit mbushur me një salcë të shijshme Ranch. Dhe, kastravecat turshi dhe ullinjte janë një opsion i mirë shoqërues.

 

 
 

 
  • 04 410 4100
  • hako@hako.al
 • Tirane - Durres km 5,